בוני אתרים, תהיו מנהלים!

הפכנו להיות בוני אתרים כי התאהבנו בחיבור הקסום בין טכנולוגיה, עיצוב, שיווק ותוכן, ומזיגתם לתוך יצירות דיגיטליות מופלאות – אתרי אינטרנט. התאהבנו בתהליך היצירה המאתגר, המורכב והיפה כל כך – של אתרי אינטרנט. 

אבל בשלב מסוים קלטנו ש… משהו לא עובד מספיק טוב. 

דברים חורקים, תסכולים נוצרים, פרויקטים נתקעים, ולקוחות משום מה לא מרוצים – למרות שעשינו את העבודה שלנו פרפקט.

ואנחנו מתחילים להבין שהסיפור הזה קצת יותר מורכב ממה שזה היה נראה לנו בהתחלה. אנחנו מתחילים להבין שלהקים אתר ללקוח, זה יותר מאפיון > עיצוב > אלמנטור > תוכן > אחסון > דומיין. יש גם את האלמנט האנושי, והוא משחק תפקיד משמעותי בתהליך הזה.

אנחנו מתחילים להבין שהלקוחות שלנו עוברים, בזמן הקמת האתר, מסע מורכב ולא פשוט. מסע שכולל המון מושגים חדשים, החלטות ומשימות, ובמיוחד שהמסע הזה נוגע בהגדרה העצמית-עסקית שלהם – נושא שמצריך הרבה בהירות ואנרגיה מצידם.

ואנחנו המבוגר האחראי במסע שלהם. בידינו הכח לנווט אותם בתוכו בצורה בהירה ורהוטה, לעזור להם לעבור בתוכו כמה שיותר מהר ובקלות – ובו זמנית גם להגן על העקרונות שלנו, על האינטרסים שלנו ועל האנרגיות שלנו. בנחישות וברגישות.

ומעבר לניהול של כל פרויקט מול הלקוח – יש גם את הניהול הפנימי של העסק שלנו.

אנחנו רוצים לשפר ולייעל את תהליכי העבודה שלנו על פרויקטים, אנחנו רוצים לתמחר טוב יותר ונכון יותר, לכתוב הצעות מחיר נכונות שגם יעזרו לנו למכור וגם יגנו עלינו בכל סיטואציה פוטנציאלית עתידית. וחשוב אף יותר – אנחנו רוצים לנהל את הפרויקטים בתבונה כך שלא נצטרך להשתמש בהגנה של הצעת המחיר. אנחנו רוצים להגדיר במדויק את העסק שלנו, את היחודיות שלנו, את מה שאנחנו נותנים – וחשוב לא פחות, גם את מה שאנחנו לא.

בשתי מילים אני קוראת לזה – להיות מנהלים.

אז על מה נדבר כאן?

תהליך מכירה

למה זה הנושא הראשון? כי אפיון תכולה הוא הבסיס להכל. בלי לדעת לאפיין תכולה – אי אפשר לתמחר נכון, אי אפשר להכין הצעת מחיר טובה, ניהול הפרויקט יהיה רעוע, ואם חלילה הפרויקט ייתקע ונצטרך לחלץ אותו – אפיון תכולה יהיה הבסיס לחילוץ נכון. ולכן נתחיל בזה.

סדנאות וחבילות

סדנת אפיון תכולת אתר

סדנת תמחור + אפיון תכולה

סדנת אפיון מלאה (כולל אפיון תכולה)

סדנת הדגל שלי. הכי אהובה, הכי מוחמאת והכי נמכרת :) זה לא עוד הנחיות רגילות – זו שיטה. שיטת הנקודות.

סדנאות וחבילות:

סדנת תמחור אתרים בשיטת הנקודות – בסיס

סדנת תמחור אתרים בשיטת הנקודות – הרחבה

סדנת תמחור מלאה (בסיס + הרחבה)

סדנת תמחור מלאה + אפיון תכולה

סדנת תמחור מלאה + אפיון תכולה + פגישת יעוץ

רוצים משהו שלא כתוב פה? כיתבו לי.


פוסטים בבלוג:

מסע התמחור שלי

מחשבות על תמחור

ניהול פרויקט

טווח ארוך

איזו בונת אתרים אני?

בקרוב :)