שאלת מיליון הדולר:

איך מתמחרים אתר ללקוח?

!Let's price

סדנת תמחור בניית אתרים

בשיטת הנקודות

300 ₪

בסיום הסדנה נושא התמחור יהיה לך קל, כיף, מהיר וחשוב לא פחות - בטוח.

מהי שיטת הנקודות?

שיטת הנקודות מציעה לבוני אתרים כלי פשוט ועוצמתי לתמחור פרויקטים.

הכלי הוא סוג של מחולל מחירים: מזינים נתונים על הפרויקט > עושים פיין טיונינג > מקבלים את המחיר.

מה שמגניב במחולל הזה הוא שלא כל בוני האתרים יקבלו את אותו מחיר על אותו פרויקט – כי כל אחד מגדיר מראש את הרמה האינדיבידואלית שלו, והמחיר מתקבל בהתאם.

חסל סדר הערכת שעות מסורבלת בכל פעם שמתמחרים אתר, חסל סדר "מחירים מהבטן" וחסל סדר שאלות נואשות בקבוצות לבוני אתרים.

שיטת הנקודות היא כלי משנה חיים עבור בוני אתרים. משנה חיים גם ברמה הפרקטית – תהליכי תמחור הופכים להיות מהירים וקלים, וגם ברמה האנרגטית – הסטרס סביב נושא התמחור משתחרר ואפילו נעלם.

והבשורה הטובה – אפשר ללמוד את זה בסדנה של שעתיים, שבמהלכה נתאמן ונריץ סימולציות ובסופה גם תקבלו קובץ עבודה ליישום מיידי.

למה שיטת הנקודות מעולה לבוני אתרים?

למה הסדנה מיועדת רק לבוני אתרים?

כי מחולל המחירים בשיטת הנקודות:

  • כולל את השלבים הספציפיים של תהליך הקמת אתר (אפיון, עיצוב, בנייה, רספונסיביות, נגישות, QA, כתיבת תוכן, הזנת תוכן וכו')

  • כולל את המרכיבים הספציפיים של אתרים (דפים מסוגים שונים ובנפח משתנה מאתר לאתר, תפריטים, התקנה והגדרות כלליות, התקנה והגדרת תוספים, חיבור למערכות חיצוניות, הפניות 301 ועוד)

  • מותאם לאתגרים הייחודיים שיש בתחום הזה 

  • מותאם לסטנדרטים העכשוויים של תעשיית בניית האתרים 

לכן הסדנה מיועדת רק לבוני אתרים ואינה מתאימה לבעלי עסקים מתחומים אחרים.

איך נוצרה שיטת הנקודות?

מאז שנת 2009 הוצאתי מאות הצעות מחיר לבניית אתרים, ובכל פעם הייתי צריכה לשבור את הראש בעניין התמחור. בקבוצות של בוני אתרים התשובה הרווחת לשאלה: "איך לתמחר אתר ללקוח?", היא "תעריכי כמה שעות זה ייקח לך ותכפילי במחיר שאת רוצה להרוויח לשעה". אבל איך אפשר לדעת מראש כמה שעות אצטרך להשקיע בפרויקט?…

ככל שסיימתי יותר פרויקטים וצברתי יותר ניסיון הבנתי שאין לי באמת דרך לדעת מראש מה תהיה כמות השעות שאשקיע בכל פרויקט וששיטת התמחור לפי שעות משוערות פשוט לא עובדת. לאט לאט התפתחה אצלי ההבנה שתמחור לא צריך להיות לפי שעות אלא לפי "יחידות אנרגיה". בום. פיצוח!

לקחתי את המרכיבים הקבועים והמשתנים של הפרויקט, הכנסתי אותם לאקסל, קבעתי להם ערך לפי נקודות – וזהו, בגדול. פעולת התמחור מעולם לא הייתה קלה יותר. כך הפסקתי עם "מחירי ניחוש" ועם הצעות מחיר שלא תאמו את ההשקעה בפועל.

עם הזמן פיתחתי עוד את השיטה ושכללתי אותה. וכשלימדתי אחרים להשתמש בה (בהתחלה חברות ולאחר מכן בסדנה) – שימח אותי מאד לגלות שלא רק שהם הגיבו בהתלהבות – הם גם לקחו את הכלי והתאימו אותו לעצמם, לאופי המקצועי והאישי שלהם כבוני אתרים. וזה בכלל היה מושלם מבחינתי, הרי אין טעם שלכל בוני האתרים יהיו מחירים זהים.

מהן התגובות על שיטת הנקודות?

rec
לפני הסדנה של נטע לא ידעתי איך לתמחר אתרים בצורה שיטתית, כמה לתמחר וחשוב במיוחד - על מה לתמחר. אחרי כל הצעת מחיר ששלחתי הייתי יושבת 40 דקות וחושבת האם הייתי צריכה לתמחר יותר גבוה, או אולי בעצם יותר נמוך ורגע מה יחשוב הלקוח... בסדנה למדתי איך להגן על עצמי, לשלוח הצעות מחיר עם ביטחון ולהרגיש הרבה יותר טוב אחרי אחרי שאני שולחת אותן. מה גם ששיטת התמחור החדשה חוסכת לי המון זמן. ממליצה בחום על הסדנה עם נטע, שמשקיעה כל כך במצגות יפיפיות ומעבירה את החומר בשפה ברורה ורהוטה מהניסיון הרב שיש לה.
שיר ויצמן
קואליטי ווב בניית אתרים
‏‏לכידה
זה כלי עבודה מדהים, פשוט וחכם. אני לא יודעת איך חשבת על זה, אבל הצלחת להכניס את כל שיקולי התימחור לטבלה אחת פשוטה שכיף לעבוד איתה. ממשימה מתישה ומעצבנת שתמיד הייתי דוחה אותה - הכנת הצעות מחיר הפכה למשימה קלה, כייפית והגיונית. לקחתי את מסמך האקסל שנתת לנו בסוף הסדנה ועשיתי עליו התאמות כך שיתאים לצורת העבודה האישית שלי, ומאז הוא כלי קבוע בשימוש יומיומי אצלי.
קרן צינר
YOU-XI עיצוב ובניית אתרים
אפרת
השיטה של נטע חוסכת לי כל כך הרבה זמן! לפני שהכרתי את השיטה כל תמחור וכל הוצאת מחיר היו ממש כאב ראש. עכשיו כל תמחור לכל פרויקט הרבה יותר ברור לי, וגם קל לי לשקף את המחיר ללקוח ולהסביר את ההגיון התמחורי.
אפרת אייל
בונת אתרים ויזמת
pp
בתחילת הדרך - תמחרתי ממש נמוך כדי לרכוש ניסיון ולהקים תיק עבודות התחלתי. עם הזמן ידעתי שהמחירים יעלו אבל רק אחרי הסדנה ועבודה עם שיטת הנקודות, הבנתי כמה נכון לי להעלות אותם! (וזה היה בכפולות...) שיטת הנקודות נתנה לי ביטחון להעלות בקצב מהיר את המחיר, ועכשיו אני יודעת מה טווחי התמחור שלי. אני עומדת בביטחון מאחורי הצעה שאני נותנת, בלי לגמגם ובלי להציע הנחות מיותרות. הסדנה גם עזרה לי להבין מה קורה סביבי מבחינת מחירים - כי יש עמימות מסוימת בענין הזה מול קולגות בתחום. כעת יש לי בהירות לגבי המקום שלי - וזה נפלא.
אורה אליאסי
סטודיו BLACK & LIGHT לבניית אתרים

סדנת תמחור בניית אתרים

בשיטת הנקודות

300 ₪